Ove stranice koriste Flash Player. Ukoliko ne vidite animaciju umjesto ovog teksta, potrebno je instalirati noviju verziju Flash playera.

 

HRVATSKA PRIČA / CROATIAN STORY


scenarij i režija / screenwriter and director
IVONA JUKA
Produkcija / produced by
4FILM
u ko-produkciji s/in co-production with
OMG I HRT

producenti / producers
ANITA JUKA

izvršna producentica / executive producer
MAJA VUKIĆ


uloge/cast
Sonja… NERA STIPIČEVIĆ
Marin… GORAN BOGDAN
Svekrva… MIRELA BREKALO
Nataša… ANITA MATIĆ DELIĆ
Liječnik… OTOKAR LEVAJ
Gospođa na parku… MARIJA KOHN
Mladić na parku… MLADEN KOVAČIĆ
Majka… LJUBICA ĆUĆA
Sin… RANKO ĆUĆA
Mlađi sin… MARKO SERTIĆ


gosti na partiju / guests at the party:
(abecednim redom / in alphabetical order)
EDVIN LIVERIĆ BASSANI
MATEA ELEZOVIĆ
SANJA HRENAR
DARKO JANEŠ
MAJA KATIĆ
KRUNO KLABUČAR
KRISTINA KREPELA
IVANA KRIZMANIĆ
DIANA NICOLE LOVRIN
ANA MAJHENIĆ
FRANO MAŠKOVIĆ
SINIŠA MILETIĆ
ZLATKO OŽBOLT
LUKA PETRUŠIĆ
IVAN JUKA
LIDIJA KATAVIĆ
IVANKA MEZAK
MARIJA ZVONAR


direktor fotografije / director of photography
MARIO OLJAČA


montažer / editor
IVOR IVEZIĆ


montažer zvuka / sound editor
JELENA DROBNJAK


scenograf / art director
IVICA HUŠNJAK

design interijera / interior designer
NELA SERT


majstorica maske/ make-up artist:
TINA JESENKOVIĆ


snimatelj tona/sound recordist:
IGOR ŠEGOVIĆ


pomoćnik režije / 1st assistant director
IGOR MIKLOŠIĆ


tajnica režije / script supervisor
MARIJA KOSOR


organizator / unit manager
VLAHO KRILE


nabavni rekviziter / set dresser
ŽELJKO LUTER


scenski rekviziter / props
IGOR DROPUČIĆ


organizator statista / crowd marshal
SANJA MAJCAN


asistent organizatora statista / crowd assistant
ANICA GNAJSKI


šarfer / focus puller
BRANKO KNEZ


asistenti kamere / camera assistants
GORAN FABRIO
MARKO VRDOLJAK


mikroman / boom operator
LUKA MUSTAĆ


asistent montaže / assistant editor
JELENA DROBNJAK


snimatelj nadosnimljenih dijaloga / ADR
MARIO PULEK


tonska obrada / additional sound
MARIO PULEK
BORIS WAGNER
HRVOJE NIKOVIĆ
MARIO KRNIĆ
NEVEN SIROTIĆ


slikari / painters
NIKOLINA STARČEVIĆ
PATRICIO AGUERO


fotograf / stills
TOMISLAV MAREKOVIĆ


making of
DRAGAN ŠIŠA


majstor rasvjete / gaffer
ZDENKO BILANDŽIJA


osvjetljivači / electrician:
TRPIMIR KREJAĆIČ
NIKOLA KLJAIĆ
IVAN KLJAIĆ


operater agregata / generator operater
TRPIMIR KREJAĆIČ


šef scene / key grip
DAMIR GAJDEK


scenski radnik / grip
DEAN KLJAIĆ


pomoćni radnici / runners
MARKO HORVAT
ANTE PREVIŠIĆ
STJEPAN DIJANIĆ
IVANA ŠARIĆ
LUKA RALJEVIĆ


kostimer-ispomoć / costumes assistant
PETRA POPADIĆ
MAKE-UP EFFECTS BY FILMEFEX STUDIO
IVAN POHARNOK
MATYAS BORDA
CSILLA HORVATH


šminkerica / make up
IVA KUROBASA


frizerka / hairdresser
MATEJA LOPAC


camera car i labudica / camera car and low loader
GAL DEFEKT d.o.o.
BOŽO GALIĆ
MATEJ KOLMAN


ugostiteljski servis / catering
KREATIVNA KUHINJA


knjigovodstvo / bookkeeping
SLAVICA ORLOVIĆ
dizajneri / designers
VELJKO STRBAD
DARKO KRALJ


Najmovi / rentals
DARKO BRATINČEVIĆ
SINIŠA KRNETA


Urednica Dramskog programa / Editor of Drama program on Croatian Television:
LADA DŽIDIĆ


Producent Dramskog programa / Producer of Drama program on Croatian Television:
JOSIP POPOVAC

Ravnatelj Hrvatske televizije
VANJA SUTLIĆ


ZAHVALJUJEMO / WE WOULD LIKE TO THANK


na ustupanju slika za potrebe snimanja filma:
KRUNISLAV STOJANOVSKI – IZLOŽBA U GALERIJI FORUM
PETAR UJEVIĆ
VEDRANA CIRKVENI
VANJA TROBIĆ
MELINDA ŠEFČIĆ
POSEBNO ZAHVALJUJEMO / SPECIAL THANKS :
HRVOJE HABEKOVIĆ
IGOR ŠUMAKOVIĆ
JURE BUŠIĆ
LADA DŽIDIĆ
LADISLAV PREŽIGALO
ZVONIMIR ŠOSTAR
DRAŽEN ŠARIĆ
MARIJA ŠARIĆ
SRĐAN ŠARIĆ
STJEPAN ADANIĆ
UDRUGA ZA PROMICANJE INKLUZIJE
Prof.sc. BORKA TODOROVIĆ
JOSIP TOMLJENOVIĆ
MARTINA KLISOVIĆ
ANAMARIJA HODAK
IVANA REŠČIĆ
TEODORA NOT
IVO BALENOVIĆ
ĐURĐICA ĐURINSKI
MARTA RALJEVIĆ
LIDIJO MEZDJIĆ
BRANKO MARTINJAK
KRUNOSLAV HABAZIN
VANJA TAUŠAN
NIKOLA SOKAČ
STJEPAN KOLOBARIĆ
DOMINIK PARTIĆ
ANTUN STANIĆ
IVAN DEBELJAK
VINOGRADSKA BOLNICA:
Prof.dr.sc. KREŠIMIR ROTIM
prof. dr. GORAN GRUBIŠIĆ
MARIJA MARKOTIĆ
DIJANA REGVAR
MILAN RENDULIĆ
ŠKOLA ZA PRIMALJE / NURSERY SCHOOL:
SANJA ĐURIĆ MAJDEK
GORDANA TOBISCH
LJERKA JUREŠA
MARIMPEX d.o.o.
GRAND CENTAR – JASMINA MAJDANAC
KULTURNO INFORMATIVNI CENTAR
GALERIJA FORUM – GORAN PAVLETIĆ
STJEPAN MAROVIĆ
PREDRAG BUDIMIR
JAVNA USTANOVA MAKSIMIR – BILJANA JANEV HUTINEC, ŽELJKO FILIPOVIĆ
GRADSKI URED ZA PROSTORNO UREĐENJE, ZAŠTITU OKOLIŠA, IZGRADNJU GRADA,
GRADITELJSTVO, KOMUNALNE POSLOVE I PROMET
MILAN RENDULIĆ
GORDANA ŠARIĆ
JELENA ČEKLIĆ
ZLATKO BEGIĆ
MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA
TOMISLAV KARAMARKO
RUŽICA PAPIĆ
ANICA VALENTIĆ
MIRELA RAŠIĆ
VINCENT DEGERT
ZVJEZDANA BOGDANOVIĆ
DRAGO KLINČIĆ
IGOR TOLJAN
MATE KRALJEVIĆ
ZORAN JEŽIĆ
IVAN POLIĆ
NENAD ŠOŠTARKO
JAVOR LOZAR
FILIP BOJANIĆ
MAJA PETRIĆ
DRUŠTVENI CENTAR KINO MOSOR
ĐURĐICA VORKAPIĆ
SAMIR HANI
DRŽAVNI ARHIV
MAJA NOVICKI
VLADIMIR CVETAR
JOSIP SRETNJAK
GOJISLAV KOVAČIĆ
F.Z. ĆURKOVIĆ
GOLUBARI:
PETAR DERVIŠ
MARIJAN BRUNDIĆ
FRANJO BAHMARDI
TOMI PHANTASMA
DELIKATES IVIĆ


ZAHVALJUJEMO SVIMA KOJI SU NA BILO KOJI NAČIN POMOGLI REALIZACIJI OVOG
FILMA / WE WOULD ALSO LIKE TO THANK EVERYONE WHO HELPED IN MAKING THIS FILM


FILM SU SUFINANCIRALI / FILM IS FINANCED BY:
MINISTARSTVO KULTURE REPUBLIKE HRVATSKE / MINISTRY OF CULTURE OF REPUBLIC OF
CROATIA
MINISTARSTVO OBITELJI, BRANITELJA I MEĐUGENERACIJSKE SOLIDARNOSTI / MINISTRY OF
FAMILY, VETERANS' AFFAIRS AND INTERGENERATIONAL SOLIDARITY
GRAD ZAGREB - GRADSKI URED ZA ZDRAVSTVO I BRANITELJE / CITY OF ZAGREB OFFICE FOR
HEALTH AND VETERANS
GRAD ZAGREB – GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE, KULTURU I ŠPORT / CITY OF ZAGREB
OFFICE FOR EDUCATION, CULTURE AND SPORTS
URED ZA LJUDSKA PRAVA VLADE REPUBLIKE HRVATSKE / GOVERNMENT OF CROATIA OFFICE
FOR HUMAN RIGHTS
VELEPOSLANSTVO FINSKE U REPUBLICI HRVATSKOJ / EMBASSY OF FINLAND IN REPUBLIC OF
CROATIA


GENERALNI SPONZOR:
MOTOROLA


ZLATNI SPONZORI / GOLDEN SPONSORS:
MEGGLE HRVATSKA

GOLDENPOINT I ACCESSOIRES


Sve glumice u hrvatskoj priči nose nakit ACCESSOIRES
Glumci u hrvatskoj priči nose proizvode GOLDENPOINT
INTERIJERE U HRVATSKOJ PRIČI OPREMA MAGMA HOME


Pokroviteljica filma / High patron
JADRANKA KOSOR


Predsjednica Vlade Republike Hrvatske
GUBEROVIĆ STUDIO
MIDREN d.o.o.
CKD
SREBRNI SPONZOR / SILVER SPONSOR:
DHL
CROATIA AIRLINES hrvatska zrakoplovna tvtka d.d.
ARS KOPIJA
AVON KOZMETIKA d.o.o.
GLAVNI SPONZOR KOZMETIKE
ZIDOVI U HRVATSKOJ PRIČI SU OBOJANI BOJOM POLIFLOR, TVRTKE CHROMOS BOJE I LAKOVI
D.D. IZ ZAGREBA
PHAROS d.o.o. – MODNE TKANINE EMPORIO
RIVA GRUPA d.o.o.
PAN PEK d.o.o.
OPTIKA KRALJEVIĆ
NATURAMA d.o.o.
KUTJEVO d.d.
ATER STUDIO
MARASKA
HIPPY GARDEN
KONZUM
ŠKOLSKA KNJIGA
MBM
FRIZERSKI SALON PAUL MITCHELL SAMOBOR
K2 PRIJEVOZ I USLUGE d.o.o.
AKORD APARATI
DIGITAL FOTO ART
ZRINJEVAC
ZAGREBPARKING
ZET
RESTORAN & VILA MALI RAJ
PODRAVKA
CEDEVITA
NESTLE
SUMAN d.o.o.
IVANČICA d.d.
HERC uslužni obrt
VARMONT-F.S. d.o.o.
ZAGREBAČKA PIVOVARA
VATROGASNA ZAJEDNICA GRADA ZAGREBA
DOBROVOLJNO VATROGASNO DRUŠTVO ŠESTINE


kamera za making of / camera for making of :
AVC (STAVITI LOGO)


scenska i rasvjetna tehnika / lighting and grip rental:
LAV – LIGHTING AND VISION


color 35mm film negative
KODAK
PANAVISION


razvijanje negativa / film negative developing
LISTO


Srpska priča / Serbian story


Uloge / Cast:
Milena NATAŠA NINKOVIĆ
Đorđe SERGEJ TRIFUNOVIĆ
Doktor JACK DIMICH
Majka SVETLANA BOJKOVIĆ
Milan GORDAN KIČIĆ
Policajac 1 / Policeman 1 ALEKSANDAR STOJKOVIĆ
Policajac 2 / Policeman 2 DEAN BATOZ
Žena u krevetu / Woman in a bed RADENKA ŠEVA
Medicinska sestra 1/ Hospital nurse 1 SANJA GRGIĆ
Medicinska sestra 2 / Hospital nurse 2 MAJA KOLUNDŽIJA ZOROE
Bolničar iz vozila 1 / Paramedic 1 STEFAN BUNDALO
Bolničar iz vozila 2 / Paramadic 2 PAVLE PEKIĆ
Bolničar 3 / Paramedic 3 ŽELIMIR RIVIĆ
Bolničar 4 / Paramedic 4 OGNJEN KOPUZ
Majstor 1 / Maintenance man 1 ŽELJKO KASAP
Majstor 2 / Maintenance man 2 LUKA PILJAGIĆ
Deda / Grandfather NEBOJŠA ZUBOVIĆ
Baba / Grandmother GORDANA MILINOVIĆ
Deda Mraz / Santa Klaus ZORAN ŠIMŠIĆ
Scenario i režija / Screenwriter and Director ANA MARIA ROSSI
Direktor fotografije / Director of Photography RADOSLAV VLADIĆ
Scenograf / Production designer ALEKSANDAR DENIĆ
Kostimograf / Costume designer KSENIJA TERZOVIĆ
Maskeri / Make up artists MARTINA ŠUBIĆ-DODOČIĆ
VIŠNJA KARAULIĆ
Kompozitor / Composer VLADA DIVLJAN
Montažeri / Editors ANDRIJA ZAFRANOVIĆ MATEJA RACKOV
Snimatelj tona / Sound recordist MARTON JANKOV
Direktor filma / Production manager BOGDAN STANIĆ
Prvi asistent reditelja / First assistant director SLOBODAN LEMAN
Drugi asistent reditelja / Second assistant director MARKO MISIRAČA
Asistent reditelja / Assistant director IRENA SAMARDŽIĆ
Sekretarica režije / Script supervisor RADMILA JOVANČIĆEVIĆ
Vođa statista / Extras ALMA SEMANIĆ
Glavni organizator / Front organizer SANJA STANIĆ
Pomoćnik organizatora / Assistent organizer DANKO RAPAJIĆ
Organizator u Beogradu / Organizer in Belgrade SAŠA NENADOVIĆ
Vođa snimanja / Location manager MILOJA MISIRAČA
Finansijski organizator, Beograd / Finances, Belgrade ZORAN ĆULIBRK
Finansijski organizator, Republika Srpska / Finances Republika Srpska STOJANKA SAVIĆ
Blagajnik / Accountant ANKICA MISIRAČA
Šef voznog parka / Transport coordinator RODOLJUB BURAZOR
Medicinski savetnik / Medical advisor ROSA MIHIĆ
Organizator u sektoru kostima / Costume organizer VLADIMIR KORDANOVIĆ
Snimatelj / Camera operator GOJKO DESPOTOVIĆ
Prvi asistent snimatelja / Focus puller IVANA VLADIĆ
Drugi asistent snimatelja / Loader DARKO VUČIĆ
Mikroman / Boom operator ZORAN PRODANOVIĆ
Asistent scenografa / Assistant production designer
IVANA STEFANOVIĆ
Rekviziter / On set props VLADA MILIVOJEV
Asistent kostimografa / Assistant costume designer
JANA TRIVANOVIĆ
Garderoberi / Wardrobe SVETLANA MILOSAVLJEVIĆ
MIRA SANTRAČ
Pomoćni garderober / Assistant wardrobe ŽELJKA DRAGAŠ
Asistent šminkera / Assistant make up TIJANA DRAGULJEVIĆ
Frizerke / Hairdressers DANIJELA VUKOVIĆ
DAJANA MEŠIĆ
Šef rasvete / Gaffer DRAGAN TENJOVIĆ
Rasvetljivači / Electricians RADE ČEČARIĆ
RATKO RADOJEVIĆ
DUŠKO KRKOVIĆ
Šef scene / Key gripRAZVIGOR KELJEVIĆ
Scenski majstori / Additional gripsDALIBOR KELJEVIĆ
MILAN KAZAKOVIĆ
Vozni park / Drivers:
Zoran Ristić
Ivica Stojanović
Dragoljub Milić
Dalibor Đuričić
Katering / Catering:
"Tropic Center", ugostiteljstvo, Prijedor
Posebna zahvalnost / Special thanks to:
Opština Kozarska Dubica
Opština Prijedor
Opšta bolnica Prijedor
Volksbank a.d.
Institut za fizikalnu medicinu, rehabilitaciju i balneoklimatologiju "Mlječanica"
Došlić d.o.o. Kozarska Dubica
Hotel Prijedor
Dom zdravlja "Kozma i Damjan" Kozarska Dubica
Pozorište Prijedor
Top Turist Company d.o.o. Laktaši
Interprom d.o.o. Kozarska Dubica
Caffe pizzeria "Zebrano" Kozarska Dubica
Srđan Karanović
Jasmina Njaradi
Vladimir Blaževski
Miša Mogorović
Goran Radovanović
Nikolina Vučetić
Dr Mirko Sovilj
Dr Vladimir Tadić
Snežana Tasić
Ivan Trifunović
Film su finansijki podržali / Suported by:
Ministarstvo kulture Republike Srbije
Filmski centar Srbije
Sekretarijat za kulturu Grada Beograda
Producenti / Producers:
Nenad Dukić
Tihomir Stanić
bosanskohercegovačka priča / bosnia & herzegovina story
Uloge / Cast
Haris
FEĐA ŠTUKAN
Heder
NINA VIOLIĆ
Otac / Father
EMIR HADŽIHAFIZBEGOVIĆ
Majka / Mother
JASNA ORNELA BERY
Dragan
ALEKSANDAR SEKSAN
Dostavljač / Deliverer
BORIS LER
Portir / Doorman
DRAGAN KOŽOVIĆ
Marija
GINA LANDOR
Sekretarica / Secretary ELMA AHMETOVIĆ
Scenarij i režija / Written and Directed by
INES TANOVIĆ
Prvi asistent rediteljice / First Assistant Director
ALEN DRLJEVIĆ
Druga asistentica rediteljice i kasting/ Second Assistant Director and Cast
ORIJANA KUNČIĆ
Skript i kontinuitet / Script & Continuity
NIDŽARA MEHIĆ
Direktor fotografije / Director of Photography
EROL ZUBČEVIĆ
Prvi asistent kamere / First Camera Assistant
EDIB AHMETAŠEVIĆ
Drugi asistent kamere i loader / Second Camera Assistant and Loader
ZORAN PEČANKOVIĆ
Treći asistent kamere / Therd Camera Assistant
AZIZ ARNAUTOVIĆ
Klaper / Slate
NAMIK SUĆESKA
Fotograf / Still Photographer
ISMAR SULTANOVIĆ
Zvuk / Sound
PREDRAG DODER
Mikroman / Boom Operator
NIRVAN IMAMOVIĆ
PREDRAG ĐORDA
Gafer / Gaffer
SAFET KUTLOVAC
Rasvjetljivači / Sparks
ADNAN PERTEF
ADMIR ŠTRBO
IZUDIN BOROVINA
Scenograf / Set Designer
SANJA DŽEBA
Asistent scenografa /Assistant Set Designer
HARIS SARVAN
Scenski rekviziter / Set Decorator
MIRZA TINJAK
Scenci / Grips
MUSTAFA KANJIĆ
SULEJMAN DURAKOVIĆ
Radnik / Set Worker
NERMIN AGIĆ
Kostimografkinja / Costume Designer
SANJA DŽEBA
Asistentica kostimografkinje / Assistant Costume Designer
NENSI PIRIJA
Garderoberka/ Wardrobe
EDINA ŽUNIĆ
Majstorica šminke / Make-up Artist
VESNA TROGRANČIĆ
Montažer / Film Editor
NIJAZ KOŽLJAK
Dizajn zvuka i muzika/ Sound Design and Musik
IGOR ČAMO
Produkcija BiH / Production B&H
DOKUMENT Sarajevo
Producent / Producer
ALEM BABIĆ
Vođa snimanja / Set Manager
SEAD TOKALIJA
Organizacija / Organization
ARMIN HADŽIĆ
Asistent produkcije / Production Assistant
RENATA IVOŠ
Računovodstvo / Film Accountant
PELIKAN Sarajevo
Catering
SEDEF Sarajevo
Vozači / Drivers
SAMIR HRKOVIĆ
VEHAB MEMIĆ
KASIM PIŠČUL
KENAN IRZNIĆ
Kamera, objektivi, scenska tehnika / Camera, Lenses, Grip
CINE PLANET Beograd
Rasvjeta / Lighting
IZO LIGHT 17
Nelinearna montaža / Non-Linear Editing
FINAL CUT PRO
DOKUMENT Sarajevo
Film / Film stock
FUJI ETERNA 500T
U koprodukciji sa / Co-produced by
RTVF BIH

Uz podršku / Supported by:
FONDACIJA ZA KINEMATOGRAFIJU SARAJEVO

MINISTARSTVO KULTURE I SPORTA KANTONA SARAJEVO
Hvala / Thanks to
Ademir, Sneki, Branko, Miško, Jasmin, Mido, Milenko, Rea, Mito, Alma, Alija, Halid, Lasa, Pipica,
Mirna, Ćesa, Fahro, Aida, Elma, Amra, Meca, Samra, Saša, Maja, Fehim, REFRESH, GIK "OKO",
NOSTALGIJA, HACIJENDA

 

Македонска приказнаMacedonian Story
УЛОГИ:CAST:
ИренаIrena
ИВА ЗЕНДЕЛСКАIVA ZENDELSKA
ЈанеJane
СЛАВИША КАЈЕВСКИSLAVISHA KAJEVSKI
ДиректорDirector
ЈОРДАН СИМОНОВJORDAN SIMONOV
Главна докторкаChief Doctor
СИНОЛИЧКА МЕЛЛЕС ТРПКОВАSINOLICHKA MELLES TRPKOVA
Главна сестраChief Nurse
НЕСРИН ТАИРNESRIN TAIR
Коки ЛабудKoki Labud
ВЛАДИМИР ЕНДРОВСКИVLADIMIR ENDROVSKI
ЕКИПА:CREW:
РежисерDirector
МАРИЈА ЏИЏЕВАMARIJA DZIDZEVA
ПродуцентProducer
ТОМИ САЛКОВСКИTOMI SALKOVSKI
СценаристWriter
ЃОРЧЕ СТАВРЕСКИGJORCHE STAVRESKI
Ко-сценаристCo-writer
ВАРДАН ТОЗИЈАVARDAN TOZIJA
Извршен продуцентLine Producer
НИКОЛА МАДИЌNIKOLA MADIC
Менaџер на локацииLocation Manager
ДИМИТАР МИНОВDIMITAR MINOV
КинематограферCinematographer
ДЕЈАН ДИМЕСКИDEJAN DIMESKI
СценографArt Director
ИГОР ТОШЕВСКИIGOR TOSHEVSKI
КостимографCostume Designer
ЖАКЛИНА КРСТЕВСКАZAKLINA KRSTEVSKA
МонтажерFilm Editor
ИГОР АНДРЕЕВСКИIGOR ANDREEVSKI
КастингCasting
КАТЕРИНА АФКОВАKATERINA AFKOVA
Тон мајсторSound Designer
ТОМИЦА МАРТОН ЈАНКОВTOMICA MARTON JANKOV
ШминкаMake-up Designer
ЖАНЕТА ДИМИТРИЕВСКАZANETA DIMITRIEVSKA
1Ассистент по режија1st Director Assistant
НИКОЛА МАДИЌNIKOLA MADIC
2Ассистент по режија2nd Director Assistant
КАТЕРИНА АФКОВАKATERINA AFKOVA
Секретар по режијаScript Supervisor
ВЕСНА КУСЛЕСКАVESNA KUSLESKA
СнимателCamera Operator
ПЕТАР КОЧИШКИPETAR KOCHISHKI
ШарферFocus Puller
СРЕТЕН ПАКОВСКИSRETEN PAKOVSKI
ПолначLoader
СРЃАН УРШИЌSRGJAN URSIC
ПолначLoader
ДЕЈАН ПАНТИЌDEJAN PANTIC
Монитор контролаVideo Assist
СЕРГЕЈ ЃОРЃИЕВSERGEJ GJORGJIEV
ФотографPhotographer
РОБЕРТ ЈАНКУЛОСКИROBERT JANKULOSKI
Светло мајсторGaffer
ПЕТАР БОГОЕВСКИPETAR BOGOEVSKI
Асистент на светло мајсторBest Boy
КОСТАДИН ДОНЧЕВKOSTADIN DONCHEV
ЕлектричарElectrician
ДРАГИ ЈАНЧЕВDRAGI JANCHEV
ЕлектричарElectrician
ЗОРАН ЛУКШЕВИЌZORAN LUKSHEVIC
Фар мајсторKey Grip
НЕНАД ВАСИЌNENAD VASIC
Асистент на фар мајсторGrip Assistant
ТРАЈЧЕ ВЕЛИЧКОВСКИTRAJCHE VELICHKOVSKI
Сет декоратерSet Designer
ЈОВАН МАНОВJOVAN MANOV
Сет дресерSet Dresser
ВЛАТКО ЧАЧОРОВСКИVLATKO CHACHOROVSKI
МајсторArt Department Help Hand
ТОМЕ АЦКОВСКИTOME ACKOVSKI
МајсторArt Department Help Hand
ДРАГАН АТАНАСОВСКИDRAGAN ATANASOVSKI
ГардероберWardrobe
ИРЕНА РИСТЕСКАIRENA RISTESKA
Асистент гардероберWardrobe Assistant
ИРЕНА КНЕЖИЌIRENA KNEZIC
МикроманBoomer
ЗОРАН ПРОДАНОВИЌZORAN PRODANOVIC
Асистент на продукцијаProduction Assistant
НИКИФОР ПАНДУРСКИNIKIFOR PANDURSKI
ТранспортDriver
МИЛЕ МАНОЈЛОВСКИMILE MANOJLOVSKI
Фокси кранFoxy Crane
ФАХРУДИН СМАЈЛАГИЌFAHRUDIN SMAJLAGIC
ЈОВИЦА КАЗАНЏИЕВJOVICA KAZANDZIEV
ЕЛВИС ДУРМИШОВСКИELVIS DURMISHOVSKI
Координатор на продукцијаProduction Coordinator
СНЕЖАНА СТОЈАНОСКАSNEZANA STOJANOSKA
СметководителFilm Accountant
ЈАГОДА ВЕЛКОВСКАJAGODA VELKOVSKA
Техничка опремаTechnical Equipment
VISION TEAM, БЕЛГРАДVISION TEAM, BEOGRAD
Студио за постпродукцијаPost-production Studio
VERTIGO, СКОПЈЕVERTIGO, SKOPJE
ЛабораторијаFilm Developing Laboratory
ЈАДРАН ФИЛМ, ЗАГРЕБJADRAN FILM, ZAGREB
ПОСЕБНА БЛАГОДАРНОСТ ДО:THANKS TO:
МИНИСТЕРСТВО ЗА ОДБРАНАMINISTRY OF DEFENCE
НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАOF THE REPUBLIC OF MACEDONIA
ВОЕНА БОЛНИЦА СКОПЈЕARMY HOSPITAL SKOPJE
БОЛНИЦА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ИHOSPITAL FOR GYNECOLOGY
АКУШЕРСТВО ЧАИР, СКОПЈЕAND OBSTETRICS CHAIR SKOPJE
МАЛА БОГОРОДИЦА – СИСТИНА, СКОПЈЕMALA BOGORODICA - SISTINA SKOPJE
ДВД 5DVD 5
ВЕРТИГОVERTIGO
МЕД ФОКУСMED FOCUS
АЛКАЛОИД АД СКОПЈЕALKALOID AD SKOPJE
ТВ ТЕЛМАTV TELMA
ПОЛИЕСТЕРДЕЈPOLYESTERDAY
ДЕЈАН ИЛИЕВDEJAN ILIEV
ВЛАДО ПЕШЛИКОСКИVLADO PESHLIKOSKI
БЛАГОЈА КОЧЕВСКИBLAGOJA KOCHEVSKI
ПЕТРЕ УТКОВСКИPETRE UTKOVSKI
ДРАГАН СТЕВОВСКИDRAGAN STEVOVSKI
Сите вработени при Одделот за нефрологијаEmployees of the Department for nephrology and
и Одделението за интерна медицинаDepartment for internal medicine
ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:TECHNICAL INFO:
Филмски негативFilm negative
KODAKKODAK
ВреметраењеRunnung time
16 мин.16 min.
ЗемјаCountry
МАКЕДОНИЈАMACEDONIA
ЈазикLanguage
МАКЕДОНСКИMACEDONIAN
КамераCamera
ARRIARRI
Финансирано одFinanced by
ФИЛМСКИ ФОНД НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАMACEDONIAN FILM FUND

Продуцентска куќаProduction Company
СКОПЈЕ ФИЛМ СТУДИО, МАКЕДОНИЈАSKOPJE FILM STUDIO, MACEDONIA
Slovenska zgodba / Slovenian story
igrali so
cast
Lena
LUCIJA ŠERBEDŽIJA
Neža
PETRA GOVC
Tamir
MARKO MANDIĆ
G. Revš / Mr. Revš
LUDVIK BAGARI
Sestra Ana / Sister Ana
MILENA ZUPANČIČ
Zdravnik Peter / Doctor Peter
JANEZ HOČEVAR RIFLE
Sestra Angela / Sister Angela
MARUŠA KINK
Sonjina mama / Sonja's mum
MANCA DORRER
Robert
PRIMOŽ PETKOVŠEK
Miško
MATIJA KOZAMERNIK - JOJO
Kandidat / Candidate
WASIM ALKHATIB
Sonja
KLARA BULAJIČ
Fotograf / Photographer
MATIJA VASTL
Sinko / Son
DELFINA BOCEVSKA
Nuna 1 / Nun 1
NEDA BRAS
Nuna 2 / Nun 2
JELENA RUSJAN
Nuna 3 / Nun 3
NUŠA SAJE
Nuna 4 / Nun 4
SLAVKO SEVER
Nuna 5 / Nun 5
DUŠANKA SRBČIČ
Nuna 6 / Nun 6
IVA PAJEK
Nuna 7 / Nun 7
TATJANA HOČEVAR
Nuna 8 / Nun 8
MARINKA BANIČ
Kandidat 1 / Candidate 1
VLADO POPOVIČ
Kandidat 2 / Candidate 2
ANDREJ SEČNIK
Kandidat 3 / Candidate 3
PETJA ŠKUFCA
Kandidat 4 / Candidate 4
JUAN PABLO POVŠE
Kandidat 5 / Candidate 5
FRANC HRIBOVŠEK
Kandidat 6 / Candidate 6
FRANC KRPIČ
Kandidat 7 / Candidate 7
SMAIL PURIČ
Kandidat 8 / Candidate 8
DRAGO KONTREC
Kandidat 9 / Candidate 9
STANE KEMPERL
Kandidat 10 / Candidate 10
DARKO ŽIVANIĆ
Kandidatka 1 / Woman candidate 1
KATJA ŠOLTES
Kandidatka 2 / Woman candidate 2
VOJKA ŠTERK
Kandidatka 3 / Woman candidate 3
ŠPELA ČIŽMAN
Kandidatka 4 / Woman candidate 4
ANA ŠKUFCA
Kandidatka 5 / Woman candidate 5
BRANKA KONTREC
Kandidatka 6 / Woman candidate 6
MILKA DELIČ
Kandidatka 7 / Woman candidate 7
NEVENKA HRIBOVŠEK
Kandidatka 8 / Woman candidate 8
HUONG QUYNH FRANZ LU
Kandidatka 9 / Woman candidate 9
ANTONIJA ŠKUFCA
Kandidatka 10 / Woman candidate 10
MATEJA SEVER
Nadzornik / Supervisor
SEBASTIJAN VOJVODA
in ostali / and others
scenarij in režija / director and screenwriter
HANNA SLAK
pomočnica režije / first assistant director
URŠKA KOS
tajnica režije / script supervisor
IRENA GATEJ
vodja statistov / extras
NINA BABIČ
direktor fotografije / cinematography by
SVEN PEPEONIK
ostrilka / focus puller
SABINA SMODEJ
asistent kamere / camera assistant
PETER GREGORČIČ
fotograf in snemalec druge kamere / photographer
JANEZ STUCIN - ZU
and second camera operator
klaper, video asist / slate and video assist
MARJAN BOCEVSKI
vodja osvetjave / gaffer MILAN PREBIL
osvetljevalci / electircians JERNEJ PREBIL
BRANKO MANDELJ
genny operator FRENK VIDMAR
scenski mojster / key grip JANEZ PETRETIČ - IVO
scenska tehnika / adiitional grips STANKO PODOBNIKAR ML.
ROK GRDIN
scenograf / production designer
DUŠAN MILAVEC
pomočnica scenografinje / assistant production
MATEJA MEDVEDIĆ
designer
zunanji rekviziter / props buyer
RUDI POŽEK
notranji rekviziter / on set props
BOJAN KUKOVIČ
vodja gradbene ekipe / master builder
IZIDOR FORTUNA
gradbena ekipa / construction builders
ALMIR FRMIĆ
AMIR FRMIĆ
NEMIN ŠISTEK
slikar-patiner / painter NEBOJŠA NEŠOVIĆ
kostumografinja / costume designer BJANKA URSULOV
asistent kostumografinje / assistant costume SLAVKO SEVER
designer
garderoberka / wardrobe CLAUDIA PEVEC
oblikovalka maske / make up aritist TINA ŠUBIC DODOĆIĆ
asistentka oblikovalke maske / assistant make up LIJA IVANČIČ
montažerka /editor HANNA SLAK
svetovalec za montažo / editor consultant JANEZ BRICELJ
asistent montaže / assistant editor BOŠTJAN KERČMAR
snemalec tona / soundman MARKUS KROHN
mikroman / boom operator IGOR ISKRA
producent / producer
DUNJA KLEMENC
asistentka produkcije / assistant producer
VIVA VIDENOVIĆ
vodja snemanja / unit manager
VLADO BULAJIĆ
Lokacije / location manager
JOCO ŽIVEC
pomoč pri organizaciji / assistant organizer
PETRA TRAMPUŽ BOCEVSKA
prehrana / catering MEBA D.O.O.
varovanje / security G7
prevozi / transport FTT - FRENK PRIMC S.P.
FREMA D.O.O.
vozniki / drivers FRENK GRDIN
FRENK VIDMAR
PETER GREGORČIĆ
JANEZ PETRETIČ - IVO
ROK GRDIN
DAMJAN KREBL
filmska tehnika / film equiment FS VIBA FILM
nelinearna montaža / off line editing AVID MEDIA COMPOSER
filmski laboratorij / film laboratory RTV SLOVENIJA:
MIHA LESKOVEC
JANEZ LAVRIČ
MARIJANA FILIPIČ
DEJA HAVLIČEK
filmski trak / film material KODAK VISION – SVET FILMA
telekino / telecine BOŠTJAN SEKELJ
KLAVDIJA DAJČ BAMBURAČ
DARJA JORDAN
avtor fotografije Marka Mandića iz arhiva SNG Drame je Peter Uhan / author of Mandić's photography is
Peter Uhan (SNG archive)
film je sofinanciral / co-financed by FILMSKI SKLAD R SLOVENIJE
produkcija / production STUDIO MAJ
izvršni producent / executive producer DUNJA KLEMENC
v sodelovanju z / co-production with VIBA FILM
RTV SLOVENIJA
UREDNIŠTVO DOMAČIH FILMOV IN NADALJEVANK
producentka / producer MATEJA ERIKA SMISL
urednik / editor in chief ANDREJ VAJEVEC
KULTURNI IN UMETNIŠKI PROGRAMI TVS
producentka / producer TANJA PRINČIČ
odgovorni urednik / editor in chief JANI VIRK
posebna zahvala za pomoč pri nastajanju filma / special thanks
Frenk Celarc – Gustav film
Guillaume in Jonathan Cailleau
Hanna Preuss
Katja Šoltes
Vlado Popovič
Vojka Šterk
Petra Trampuž Bocevska
Jan in Jeremi Slak
Boris Petković - Oli
Dane Hočevar - Vertigo
Iztok Vadnjal
Darja Klavs
Nevenka Tomasević
Marinka Colja
MGL
Peter Pirnat s Tuštanja
Festival Ljubljana
Maja Pangeršič
Matija Kozamernik – Jojo
Javno podjetje ljubljanska parkirišča in tržnice d.o.o., Tomo Dukarič
Mercator d.d., trgovina Parmova 51, Ljubljana, Tadeja Pokovec
Moja soba d.o.o., Šujica 24, Dobrova, Damjan Oven
CHA d.o.o., Stari trg 3, Ljubljana
Petra Vidmar
Film je zaščiten z Zakonom o avtorski in sorodni pravici (Ur.list RS št. 21/95).
Vsako neavtorizirano presnemavanje, distribucija, izposoja ali predvajanje,
v celoti ali delno, je prepovedano in se kaznuje po zakonu.
IRISH CREDIT LIST
FUNCTION
NAME
IFB LOGO (IRISH FILM BOARD) (see attached)
with the participation of Bord Scannán na hÉireann/the Irish Film Board
Executive Producer
James Flynn
Ian W Davis
Sound Post Production Coordinator
Noreen Donohoe-Fitzgerald
Sound Post Executive for Octagon Films
Louise Curran
Irish Legal Affairs
James Hickey / Matheson Ormsby Prentice
Irish Production Insurance
Media Insurance
Supervising Sound Editor
Jon Stevenson
Foley Editor
Aza Hand
Foley Mixer
Jean McGrath
Foley Artist
Caoimhe Doyle
Re-recording Mixer
John Fitzgerald
Sound Re-recorded at Ardmore Sound, Ireland
ARDMORE LOGO (see attached)
ORIGINAL MUSIC
Composed by
Brian Crosby
Violin, Viola
Michael McClintock
Eimear O'Grady
Matteo Crugnola
Brian Crosby
Score mixed by
Brian Crosby
Recorded at Exchequer Studios, Dublin
OBLIKOVANJE ŠPICE / DESIGN OF CREDITS:
KRISTIJAN MRŠIĆ
DI colour grading
TELEKING, LJUBLJANA
Colour grading
EMIL SVETLIK
DI supervisor
ZORAN MIHAILOVIĆ
Scan & conforming
KRISTJAN HLAJ
DI producer & laboratory coordinator
NINA ROBNIK
Digital print Alkafilm, Zagreb